Regulamin korzystania z Łowiska Borowa
Korzystając z naszego łowiska oraz przebywając na nim, akceptujesz poniższy regulamin oraz jego zasady. Osoby łamiące regulamin lub niestosujące się do niego, zostaną wyproszone w trybie natychmiastowym (bez możliwości zwrócenia uiszczonej wcześniej opłaty).
Na łowisku znajduje się 8 dwuosobowych stanowisk oraz trzyosobowy domek VIP. Każdy wędkujący może używać jednocześnie dwóch wędek.
Jeśli chodzi o weekendy (piątek – niedziela), to nie ma możliwości rezerwacji na jedną dobę (pobyt minimum 2 doby).
Na łowisku obowiązuje zasada No Kill !!! Złów i wypuść !!! Catch & Release !!!
Obowiązkowe stosowanie maty karpiowej typu kołyska lub wanna. Każda złowiona ryba musi bezpiecznie wrócić do wody, wyjątek sumik karłowaty (informacje u opiekuna łowiska).
Podbierak o rozstawie ramion minimum 80 cm, ryby wypuszczamy przy pomocy toreb służących do ważenia ryb.
W celu zminimalizowania występowania bakterii i wirusów u ryb, przenoszonych między łowiskami, na każdym stanowisku do dyspozycji gości jest podbierak, kołyska i worek do przenoszenia.
Prosimy nie używać swojego sprzętu do podbierania, ważenia ryby, itp. Szczegóły u opiekuna łowiska.
Zakaz stosowania plecionki jako linki głównej. Dopuszczalne łowienie na żyłkę minimum 0,30 mm, stosowania ledcorów – maksymalna długość 1 m (rurka gumowa/silikonowa antysplątaniowa maksymalna długość 2 m).
Łowienie na tak zwany bezpieczny klips, zakaz stosowania ledcorów z podwójnym krętlikiem służącym do łączenia z przyponem strzałowym lub żyłą główną (możliwa kontrola opiekuna łowiska losowo wybranej wędki).
Zakaz używania ciężarków ołowianych na bezpiecznym klipsie (tylko kamienie na gumce lub z wklejonym krętlikiem), wyjątek ciężarek ołowiany na zestawie centrycznym. Zalecamy stosowanie kamieni na łowisku, jest ich pod dostatkiem.
Dozwolone jest łowienie tylko: metodą gruntową oraz zig rig. Zakaz używania wędzisk Feeder, spinningowania, łowienia na spławik(nie dotyczy dzieci przy łowieniu z brzegu) oraz na żywca itp. Dopuszcza się łowienie na: kulki proteinowe, pellet, gotowany groch, gotowana cieciorka. Dopuszcza się nęcenie: kulki proteinowe, pellet, ziarna zbóż wcześniej moczone i ugotowane (pszenica, konopia, łubin, groch, cieciorka), zakaz nęcenia surowym i niedogotowanym ziarnem. Prosimy o racjonalne nęcenie ziarnem – do 7kg na dobę. Dopuszcza się nęcenie białymi robakami. Zakaz stosowania na całym łowisku orzecha tygrysiego do nęcenia i łowienia! Zakaz używania ziarna kukurydzy do nęcenia. Dozwolone jest używanie kukurydzy jedynie jako przynęty na włos z zastrzeżeniem, że musi to być kukurydza z puszki lub sztuczna.
Złowiona ryba natychmiast po wyholowaniu i zrobieniu sobie pamiątkowego zdjęcia musi bezpiecznie trafić do wody. Zakaz fotografowania się z rybami na stojąco, rybę trzymamy nad matą. Podczas przetrzymywania ryby w kołysce/wanience, obowiązkowo polewamy rybę często dużą ilością wody. Ważenie ryb może odbywać się tylko nad sprzętem zapewniającym bezpieczeństwo rybą tj. mata typu kołyska/wanienka. Zakaz wchodzenia i fotografowania się z rybą w wodzie ze względu na głębokość łowiska przy brzegu (patrz zasady ogólne). Po sesji zdjęciowej ryba ma bezpiecznie wrócić do wody przy użyciu środków zapewniających bezpieczeństwo.
Zaleca się stosowanie środków dezynfekcyjnych w spray do ran i otarć skóry ryby. Rany w pysku po hakach najlepiej dezynfekować środkami żelowymi przykład gardner medic plus.
Stosujemy haki w rozmiarach od 1 do 6 zadziorowe (zakaz stosowania haków bezzadziorowych oraz haków typu long shank – banan).
Wędkujący mogą korzystać ze środków pływających (łódka zdalnie sterowana, ponton, łódź wędkarska-maksymalna długość 3,5 m). Dozwolone jest korzystanie z silników elektrycznych (zakaz stosowania silników spalinowych)
Każdy pływający ma obowiązek założyć kamizelkę ratunkową. Zakaz pływania środkami pływającymi pod wpływem alkoholu.
Zezwala się na stawianie markerów i znaczników na łowisku w obrębie swojego stanowiska maksymalnie 2 sztuki na stanowisko. Kończąc łowienie obowiązkowo zabieramy markery i znaczniki z wody.
Na łowisku oraz na całym obiekcie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Zakaz wchodzenia do wody i kąpania się na całym obiekcie. Kategoryczny zakaz zabierania, zabijania ryb. W przypadku osoby, która złamie regulamin, zostanie naliczona kara w wysokości 1000 zł/kg ryby, oraz zostanie usunięta z łowiska z dożywotnim zakazem wstępu. Zabrania się śmiecenia (śmieci są własnością wędkującego, po zakończeniu łowienia obowiązkowo sprzątamy stanowisko i zabieramy je ze sobą). Zabrania się łamania drzew, krzewów, załatwiania potrzeb fizjologicznych w miejscach innych niż wyznaczone, ingerowania w linię brzegową. Zabrania się jazdy po łowisku samochodem (auta zostają na okres łowienia w miejscach parkingowych specjalnie przygotowanych obok stanowisk). Dozwolone jest palenie ogniska w miejscach specjalnie przygotowanych na obiekcie, obok stanowisk dla wędkujących (kategoryczny zakaz palenia śmieciami i gałęziami z drzew, możliwość kontroli przez opiekuna łowiska).
Właściciel łowiska posiada profesjonalną firmę ochroniarską wraz z grupą interwencyjną.
Cały teren jest monitorowany. Nagrywanie służy tylko i wyłącznie bezpieczeństwu wszystkich znajdujących się na obiekcie. Właściciel może wykorzystać nagranie i zdjęcia w przypadku łamania regulaminu lub prawa i udostępnić je odpowiednim służbom mundurowym. Monitoring służy tylko do wyżej wymienionych przypadków.
Właściciel łowiska nie odpowiada za wypadki losowe i rzeczy pozostawione przez osoby wędkujące i korzystające z łowiska. Nie ponosi także odpowiedzialności za samochody i sprzęt wędkarski oraz osoby towarzyszące. Zachowujemy ciszę, spokój i zdrowy rozsądek pamiętając o tym, że nie jesteśmy sami nad wodą.
Ze względu na otoczenie lasu i obecność dzikich zwierząt za ogrodzeniem nie zabieramy ze sobą zwierząt domowych: pies, kot i inne.
Obowiązuje zakaz jazdy samochodem, motorem itp. po zmroku i przed świtem (wyjątek – tylko nagłe przypadki).
Wszelkie łamanie regulaminu i zasad ogólnych, może spotkać się z sankcjami, które określa prawo karne i prawo cywilne.